Aleksandra Zielińska uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze – brązową medalistką Mistrzostw Polski w szachach szybkich!

Aleksandra Zielińska uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze – brązową medalistką Mistrzostw Polski w szachach szybkich!

Młodzików w szachach szybkich i błyskawicznych. Turniej odbył się we Wrocławiu w dniach 25-30 sierpnia 2020 r. W związku z pandemią turniej został rozłożony na dwie tury. Przez pierwsze trzy dni rywalizowały starsze grupy wiekowe (14, 16, 18 lat), natomiast później przystąpili do gry młodsi szachiści (8, 10, 12 lat).  Zgodnie z regulaminem PZSZACH szachy szybkie rozgrywane były tempem 15 min. + 10 sek. (11 rund w dwa dni), natomiast szachy błyskawiczne: 3 min. + 2 sek. (13 rund w jeden dzień).  Wśród blisko 1000 uczestników mistrzostw, znalazło się 27 zawodników K.Sz. Jelonka Jelenia Góra. Cieszy udział tak wielu szachistów naszego klubu.

     Największy dotychczasowy sukces w swojej karierze odniosła Aleksandra Zielińska, która w grupie D12 (dziewczęta do lat 12) zdobyła brązowy medal. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 zdobyła 8,0 pkt, podniosła swój ranking FIDE aż o 65 pkt-ów i  jako jedyna pokonała faworytkę mistrzostw – złota medalistkę Klarę Szczotkę. Serdecznie gratulujemy Oli oraz jej Rodzicom. W szachach błyskawicznych Ola zajęła 18 miejsce (7,5 pkt).

      Bardzo dobre miejsca w pierwszej 20 zajmowali również: Remigiusz Trusewicz (C08) -12 miejsce w szachach szybkich, 17 miejsce w błyskawicznych; Kołodziejski Piotr (C14) – 16 miejsce szachach błyskawicznych; Bąk Patryk (C08) – 16 miejsce w szachach szybkich oraz Zofia Duczkowska (D08)  – 12 miejsce w szachach błyskawicznych. Poniżej znajdują się wszystkie wyniki naszych zawodników.

Link