Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze nosi imię Włodzimierza Puchalskiego. Położona jest w pięknym miejscu wśród zieleni z dala od ruchliwej ulicy. Przez blisko 50 lat funkcjonowania ,,szóstki” ugruntowała się w Jeleniej Górze opinia o wysokim poziomie dydaktycznym i wychowawczym naszej szkoły. Nad utrzymaniem i ciągłym podnoszeniu tego poziomu czuwa Dyrektor szkoły, p. mgr Maria Guszała oraz 65 nauczycieli.

W placówce uczy się obecnie 502 uczniów. Pracujemy na jedną zmianę.
Od pierwszej klasy nauczamy jednego języka obcego (angielskiego).

Posiadamy dużą świetlicę szkolną, wyposażoną w wiele ciekawych pomocy dydaktycznych, zabawek oraz sprzęt video.
Świetlica zapewnia opiekę od godz. 6.30 do godz. 17.00.

W szkole funkcjonuje sklepik i stołówka – oferująca dzieciom smaczne i zdrowe obiady. Mamy dwie sale gimnastyczne i dwie pracownie komputerowe. Dysponujemy 2 tablicami interaktywnymi, które regularnie wykorzystywane są przez nauczycieli, co sprawia, że lekcje stają się ciekawsze i atrakcyjniejsze. Sale lekcyjne wyposażone są w projektory.

Od 01.09.2022r. dysponujemy pracownią plastyczno- techniczną oraz pracownią robotyki wyposażoną z projektu Laboratoria Przyszłości.

Dbając o naszych uczniów, umożliwiamy im pozostawienie w szkole podręczników.

W szkole na bieżąco prowadzone są niezbędne remonty. Przy szkole funkcjonuje zespół nowoczesnych wielofunkcyjnych boisk ,,ORLIK” i ,,PLAC ZABAW” sfinansowany w ramach programu ,,Radosna Szkoła„.

Nasza szkoła uczestniczy w wielu akcjach i happeningach. Posiadamy własny ceremoniał uroczystości szkolnych, sztandar, pieśń szkoły oraz logo szkoły.
Jesteśmy szkołą otwartą na potrzeby uczniów i rodziców.
Udział naszych uczniów w licznych konkursach, zawodach sportowych, turniejach, projektach miejskich i ogólnopolskich daje możliwość rozwoju i realizacji zainteresowań. Cieszymy się każdym osiągnięciem, bo każde jest skarbnicą doświadczeń.

Na terenie naszej placówki prężnie działa Przystań Twórcza, która oferuje naszym uczniom bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych między innymi: zajęcia plastyczne, taneczne, karate, judo i capoeirę, język angielski i inne. Warsztaty prowadzone są przez pracowników Przystani Twórczej. W naszej szkole odbywają się również zajęcia gry na instrumencie: pianino, skrzypce, keyboard, gitara, klarnet, saksofon, perkusja, akordeon. Lekcje prowadzone są po zajęciach w szkole przez nauczycieli ze Społecznego Ogniska Muzycznego.