Obraz autorstwa Freepik

prosimy o zwrócenie uwagi na zasady bezpieczeństwa w trakcie spożywania wszelkiego rodzaju posiłków przez Wasze dzieci. Powtarzajcie jak mantrę, każdego dnia, że odgryzamy małe kawałki, długo i dokładnie przeżuwamy każdy kęs. Przy jedzeniu nie należy rozmawiać, biegać, czy wygłupiać się.

Jest to kwestia nie tylko bezpieczeństwa, ale i zdrowia.

Nauczyciele wielokrotnie zwracają uwagę dzieciom i przypominają zasady bezpieczeństwa.

Życie pisze różne scenariusze!

Wczoraj Pani Dorota Słupek, wychowawca klasy I, uratowała życie jednemu z uczniów. Dziecko zadławiło się podczas przerwy kawałkiem bułki, który całkowicie zablokował drogi oddechowe. Dziecko zsiniało i nie mogło oddychać. Pani Dorota zachowała zimną krew i szybko zastosowała chwyt Heimlicha, ratując mu życie.

Dziękujemy bardzo Pani Dorocie Słupek za wzorową postawę !!!

Filmik jak udzielić pierwszej pomocy przy zadławieniu dla przypomnienia: