8 marca w Szkole Podstawowej nr 6 im. Włodzimierza Puchalskiego w Jeleniej Górze zorganizowano “Dzień Otwarty” dla przyszłorocznych pierwszoklasistów. Celem tego przedsięwzięcia było umożliwienie zwiedzenia szkoły, zapoznanie się z bazą dydaktyczną oraz ofertą edukacyjną placówki, ale przede wszystkim dobra zabawa. W tym dniu przybyło wielu Rodziców ze swoimi pociechami, na których czekało wiele atrakcji:

– tor przeszkód,

– doświadczenia chemiczne,

– zabawa z Photonem- robotem,

– sensoryczne zabawy w kaszy mannej,

– matematyczne zagadki,

– przyrodnicze ciekawostki,

– muzyczne zadania,

– logopedyczne zabawy i wiele innych.

Szkołę zamieniono w zamek z komnatami, w których kryły się przeróżne zadania do wykonania. Korytarze szkolne witały dzieci wiosennym wystrojem. Po zaliczeniu wszystkich stacji zadaniowych uczestnicy zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w zabawach, a rodzice mieli możliwość uzyskania dodatkowych informacji i odpowiedzi  na nurtujące ich pytania. Pięknie zaprezentowali się również uczniowie naszej szkoły, którzy powitali gości wspaniałymi występami. Najmłodszymi opiekowali się uczniowie z klas 4-8.

Było cudownie, bajecznie, kolorowo i zabawowo !!! Śmiało można powiedzieć, że dzięki zaangażowaniu całej społeczności, “Dzień Otwarty” w SP6 udał się na 6!