informacja-ogolna-1

Miło jest nam poinformować Państwa, że nasza szkoła uczestniczy w programie Laboratoria Przyszłości, w ramach którego mogliśmy utworzyć Pracownię Robotyki oraz Pracownię Plastyczno- Techniczną.

SP6-1

W ramach programu kupiliśmy:

 • drukarkę 3D wraz z laptopem oraz kolorowymi filamentami
 • mikrokontroler z akcesoriami
 • stację lutowniczą
 • aparat fotograficzny z dwoma obiektywami
 • studio nagrań wyposażone w: statyw, gimbal , mikroport, słuchawki studyjne, oświetlenie do realizacji nagrań, green screen, mikrofon kierunkowy z akcesoriami oraz oprogramowanie do montażu i edycji video
 • 12 maszyn do szycia wraz z akcesoriami i przyborami
 • hafciarkę
 • krosna
 • wyposażenie pracowni: stoły warsztatowe, szafy narzędziowe, taborety obrotowe, krzesła regulowane, tablicę, zestawy mebli do przechowywania
 • zestawy konstrukcyjne wielomateriałowe do praktycznego nauczania techniki
 • wiertarkę stołową i akumulatorową
 • wypalarkę do drewna
 • pistolety na klej
 • skrzynki narzędziowe z pełnym wyposażeniem
 • roboty edukacyjne z tabletami, matami edukacyjnymi oraz scenariuszami zajęć
 • zestawy klocków LEGO do robotyki
 • apteczkę i instrukcję BHP

O programie:

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe (które chcemy, aby od 30 czerwca 2023 roku miały wszystkie szkoły podstawowe) jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.