https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

Szanowni Państwo,

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczne Dyktando na Święto Niepodległości. Każdy będzie mógł wziąć w nim udział, począwszy od uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej, aż po osoby dorosłe; wystarczy komputer lub inne urządzenie z dostępem do Internetu. Im więcej uczestników, tym większe wsparcie finansowe trafi do potrzebujących. Organizator przekaże złotówkę za każdą osobę, która 11 listopada rozwiąże dyktando.

Święto Niepodległości to świetna okazja, aby sięgnąć po różne wątki z polskiej kultury i historii. Przygotowując dyktando, nawiązywaliśmy do tradycji przedwojennych, przywołaliśmy postaci, które na różne sposoby budowały wtedy nasze państwo, ale także odwołaliśmy się do wspólnych wartości. Kiedy mieliśmy już temat, zaczęliśmy szukać trudnych ortograficznie słów i układać z nich spójną opowieść – opowiada autorka tekstów, dr Magdalena Wanot-Miśtura, prezes Fundacji Języka Polskiego.

Wśród nowości wprowadzonych w tegorocznej edycji tego charytatywnego wydarzenia pojawiła się osobna kategoria dla szkół. Szkoła, której uczniowie zanotują najlepszy rezultat w dyktandzie, będzie mogła podjąć decyzję, do kogo trafi kwota zebrana dzięki udziałowi wszystkich uczniów z całej Polski! W tym miejscu należy przypomnieć, że organizator przekaże na wskazany cel 1 zł za każdego uczestnika. Więcej o Dyktandzie na Święto Niepodległości 2021 i o dodatkowych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów można przeczytać na stronie zapisów: