Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!!!
1 września rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2020/2021 – jaki będzie ten rok?
Wszyscy mamy nadzieję, że będzie „normalny”, taki jaki był
w poprzednich latach.
Musimy jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, myciu rąk, zasłanianiu ust i nosa, powinniśmy dbać o zdrowie swoje
i osób, z którymi się spotykamy.
Będziemy prowadzić nauczanie stacjonarne, w związku z powyższym bardzo musimy dbać o zdrowie uczniów i nauczycieli, pracowników szkoły. A Wy Drodzy Rodzice musicie nam w tym pomóc i przestrzegać zasad, które zostaną opracowane dla dobra nas wszystkich.
Wszyscy uczniowie od klasy 1 do klasy 8 otrzymają podręczniki
i ćwiczenia na pierwszych lekcjach.
Państwo musicie zapewnić dzieciom pozostałe wyposażenie tj: zeszyty, piórniki z przyborami, nożyczki, gumki, temperówki, strój na w-f (obuwie zmienne, biała koszulka + krótkie spodenki, dres) itd.
Ważne jest by dzieci podczas lekcji nie pożyczały od swoich kolegów tych przyborów.
Każdy ma mieć swoje przybory.
Na pierwszym zebraniu dowiecie się jakie przedmioty będzie miało Wasze dziecko i z jakim nauczycielem. Wychowawcy przekażą wszystkie potrzebne informacje – nie martwcie się.
Proszę się zastanowić czy dziecko będzie uczęszczało na lekcje religii czy etyki, a może na lekcje religii i etyki (tu podręcznik kupuje rodzic).
Od klasy 4 do 8 uczeń może uczestniczyć w lekcji wychowania do życia
w rodzinie – proszę również zastanowić się nad udziałem w tych zajęciach (bez ocen). Jest to dla mnie bardzo ważne w związku
z organizacją roku szkolnego.
Przyjmujemy zapisy do świetlicy szkolnej. Rodzice, którzy pracują mogą wypełnić odpowiednią kartę zapisu, która jest na stronie szkoły: sp6.jgora.pl Wypełnioną kartę proszę przesłać na adres sekretariatu: szkolanr6jeleniagora@wp.pl lub doręczyć osobiście.
Pragnę również zauważyć, że w razie zamknięcia szkoły ze względu na pandemię, należy pomyśleć o zapewnieniu dziecku komputera z dostępem do Internetu, słuchawkami, mikrofonem i kamerką. Jest to bardzo ważne, żeby w razie przejścia na zdalne nauczanie dziecko mogło uczestniczyć w lekcjach online.
Jak rozpoczniemy ten rok szkolny (godzina, miejsce)?
Wszelkie informacje zostaną podane w następnym ogłoszeniu.

Z wyrazami szacunku – Maria Guszała – dyrektor szkoły.

Wyprawka-pierwszoklasisty1

Rozpoczecie